2009-06-25

Nie pozwól aby ukradli Ci rower!


Jednoślady już od dawna wróciły do łask, są nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, stają się również środkiem lokomocji.Gdyńska policja odnotowuje coraz więcej przypadków kradzieży jednośladów. Z uwagi na swoją wielkość i budowę rowery stają się łatwym łupem dla złodzieja.


Trwają wakacje, na ścieżkach rowerowych pojawiło się więcej jednośladów niż zwykle a na osiedlowych drogach z małych i dużych rowerów cieszą się nasze pociechy. Dlatego, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, a tym samym zmniejszyć ilość kradzieży, rowerzysto pamiętaj, że złodziej najczęściej wykorzystuje:


  • pozostawienie roweru na balkonie bez dobrego zabezpieczenia,
  • pozostawienie roweru na klatce schodowej,
  • pozostawienie roweru przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym,
  • pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu czy mieszkania.


Utrudnimy złodziejom „pracę” jeśli postawimy na profesjonalne zabezpieczenie:
- warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu i kłopotu zabierze to złodziejowi tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower.
Innym zabezpieczeniem roweru przed kradzieżą jest jego oznakowanie, które jest całkowicie bezpłatne. Dobrze jest też sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży móc przekazać zdjęcie policji. Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane. Chrońmy swoje mienie. Bądźmy sprytniejsi od złodziei.


Pamiętajmy, że rower kupowany z tzw. "drugiej ręki" może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem można sprawdzić legalność pochodzenia jednośladu. Posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails