2010-02-03

Rower pozytywnie wpływa na zdrowie

Dawno nie aktualizowałem bloga, ale absolutnie o nim nie zapomniałem. Wprowadziłem kilka poprawek kosmetycznych. Zakup nowego rowerku już blisko, a wtedy ruszę pełną parą z opisami nowych wycieczek. A póki co...


Na stronie MediWeb.pl trafiłem na wielce odkrywczą informację. Otóż okazuje się, że jazda na rowerze pozytywnie wpływa na kondycję organizmu. Wow! Prawda, że szokujące?

Oto treść artykułu:

Osoby, które aby dostać się do pracy jeżdżą rowerem lub codziennie spacerują znajdują się w grupie obniżonego ryzyka związanego z atakiem serca. Amerykańscy naukowcy przebadali 2364 osoby, które dojeżdżały do miejsca pracy.


Na przestrzeni 2005 i 2006 roku zbierano informacje dotyczące sposobu podróżowania ochotników. Pod szczególną uwagę wzięto odległość i czas, w jakim była pokonywana droga. W eksperymencie porównywano okres spędzony przez dojeżdżających w samochodzie i w środkach transportu publicznego oraz na ruch. Badacze odkryli, że ludzie, którzy tracili mniej czasu w pojazdach rzadziej cierpieli z powodu nadwagi, czy otyłości. Ponadto prawdopodobieństwo wykrycia nieprawidłowości związanych z nadciśnieniem tętniczym, czy poziomem insuliny było o wiele niższe. Opublikowane dane dowodzą, że sposób podróżowania wpływa na zdrowie, a aktywny styl życia pomaga utrzymać dobrą kondycję organizmu. Naukowcy planują rozpocząć nowe badania. Zamierzają bliżej przyjrzeć się wpływowi trybu życia na stan zdrowia. Zauważa się tendencję do coraz większej dbałości o własną sprawność. Według amerykanów trend w przyszłości powinien jeszcze bardziej się nasilić. Ze zmiany światopoglądowej korzysta także środowisko. Coraz mniej osób używa samochodów, dzięki czemu już niebawem emisja gazów cieplarnianych może zacząć spadać.
Cóż. Wygląda na to, że amerykańscy naukowcy odkryli Amerykę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails