2010-02-08

Zrób to sam!


Popsuł Ci się hamulec? Masz problem z wymianą dętki? A może chciałbyś wyregulować przerzutki? Chciałbyś pomajsterkować przy rowerze, a kompletnie nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Z pomocą przychodzi BicycleTutor.

BicycleTutor.com to strona internetowa miłośnika rowerów i byłego serwisanta rowerów - Alexa Ramona. Znajdziesz tu mnóstwo wskazówek co z czym skręcić, co wymienić, czym nasmarować, aby Twój rower działał jak należy. Każda naprawa (a jest ich aktualnie 44) pokazana jest na filmie, co znacznie ułatwia samodzielne próby naprawy. Zwłaszcza, kiedy nie mamy pojęcia jak się za to zabrać. Filmy dodatkowo wzbogacone są o informacje jakich narzędzi użyć podczas napraw. Wszystko podane jest w bardzo przystępnej formie. Jedyna przeszkoda to język. Całość prezentowana jest po angielsku i z pewnością bariera językowa może powodować pewne trudności. Niemniej jednak, dokładne zapoznanie się z zapisem wideo powinno wystarczyć, by móc samodzielnie podjąć, przynajmniej te najprostsze, naprawy.

Jeśli szukamy konkretnego elementu roweru, a nie chcemy tracić czasu wyszukując go na wciąż aktualizowanej liście filmów (lub przeszkadza nam w tym nieznajomość języka), można skorzystać z przewodnika. Jest to zwykła graficzna prezentacja roweru. Klikając na poszczególne elementy obrazka, uzyskujemy poradniki dotyczące części znajdujących się we wskazanym obrębie. Przydatne i bardzo proste.

BicycleTutor.com jest ciągle rozbudowywane. Autor strony zadbał o swoich gości i umieścił dział próśb. Każdy może zgłosić swój problem i liczyć, że w niedługim czasie Alex poinstruuje go w kolejnym poradniku.

Zachęcam do skorzystania z porad zamieszczanych na BicycleTutor.com. A jeśli masz dwie lewe ręce i mimo wszystko boisz się zabrać za reperowanie swojego dwuśladu, zawsze możesz podpatrzeć jak to się robi. Zyskasz wiedzę teoretyczną, którą wesprzesz się przy rozmowie z mechanikiem w warsztacie rowerowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails