2010-03-03

Nowy turystyczny portal społecznościowy

W lutym wystartował nowy portal turystyczny Trasy GPS, którego głównym zadaniem jest dzielenie się użytkowników śladami GPS oraz zdjęciami z przebytych wycieczek. Serwis dopiero raczkuje i nie zatrważa ilością opcji, ale od czegoś trzeba zacząć. Aha, zapomniałem dodać. Jest całkowicie polski.


Trasy GPS to nowa strona mająca na celu wymianę doświadczeń turystycznych. Znasz fajne miejsca? Podziel się z innymi! Skorzystaj z doświadczenia innych. Przeanalizuj swoje wycieczki. Możesz mieć wszystko w jednym miejscu i dzielić się z przyjaciółmi, a także poznawać nowych ludzi o podobnej pasji z Twojej okolicy.
Takiej treści wstęp możemy przeczytać po wejściu na portal. Serwis oferuje przeglądanie, dodanych przez użytkowników, wycieczek, których prezentacja składa się z opisu tekstowego, zdjęć, mapy z nałożonym śladem GPS oraz kilku podstawowych statystyk, takich jak dystans czy czas. Zarejestrowani użytkownicy, oprócz oczywiście zamieszczania własnych opisów, mają możliwość pobrania śladu GPS z zamieszczonych już wycieczek. Portal jak na razie wspiera tylko jeden format zapisu, a mianowicie najpopularniejszy GPX.

Wycieczki zostały podzielone na rodzaj aktywności. I tak mamy tu turystykę rowerową, pieszą, trasy narciarskie, wodne czy nawet powietrzne.

Serwis jest, jak już wcześniej wspomniałem, w bardzo wczesnej fazie rozwoju i póki co jest ubogi w funkcje. Posiada za to miłą dla oka, prostą i bardzo przejrzystą szatę graficzną, co można zapisać z pewnością na plus.

Kibicuję i czekam na dalszy rozwój. Zapraszam do odwiedzenia serwisu trasyGPS.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails